ArabicEnglishPersian
Slide 01-min
Slide 02-min
Slide 03-min
previous arrow
next arrow

نکات کلیدی در طراحی بسته بندی موادغذایی

طراحی بسته بندی موادغذایی

آیا بسته بندی مواد غذایی تولید شده توسط شما کاربردی است؟ هنگامی که مشتری در حال راه رفتن در یک فروشگاه است محصول شما فقط دو ثانیه فرصت دارد تا توجه او را به خود جلب کند.محصول شما نه فقط برای جلب توجه مشتری که با سایر محصولات موجود در قفسه فروشگاه نیز باید رقابت کند.آیا بسته بندی محصول شما دارای ویژگی خاصی است که توجه مشتری را به خود جلب کند یا خیر؟ در ادامه به نکاتی که سبب افزایش تاثیرگذاری بسته بندی مواد غذایی بر مشتریان می شود می پردازیم.

اولین تصویر ذهنی: ایجاد علاقه با یک نگاه

دو ثانیه اول بسیار مهم است. شما به سختی کار کرده اید تا محصول خود را به جایگاه فعلی یعنی قفسه فروشگاه برسانید.بنابراین کار خود را با یک طراحی ضعیف نباید خراب کنید. طراحی بسته بندی مواد غذایی باید به گونه ای باشد که جلب توجه کند، جذاب باشد و در اولین نگاه مشتریان را مجذوب خود کند.
پس دو ثانیه اول را نباید از دست دهید. آیا بسته بندی مواد غذایی شما توجه مشتریان را به خود جلب می کند؟

 

۵ نوع از بهترین بسته بندی ها در سال ۲۰۲۱ کدامند ؟

 

راه متفاوتی در پیش بگیرید

انجام کاری متفاوت از رقبا. همیشه در طراحی بسته بندی موادغذایی نباید شبیه سایر رقیبان خود به نظر بیایید.گاهی با اجرای یک طرح عجیب می توانید به شکل غیرمنتظره ای توجه مشتریان را به خود جلب کنید. پس توصیه ما این است که در زمینه طراحی بسته بندی مواد غذایی گاهی اوقات خلاف جهت آب شنا کنید.

چه نامی برای محصول انتخاب کنیم ؟

اگر یک نام منحصربفرد و عجیب و غریب برای محصولات خود انتخاب کنید و این نام را با یک طراحی جذاب بر روی بسته بندی مواد غذایی درج کنید، احتمال اینکه مشتریان بیشتری به محصول شما توجه کنند بسیار بالاتر خواهد رفت. بنابراین باز هم استفاده از عناصر خلاقانه و متفاوت نسبت به سایرین به نفع شما خواهد بود.

طراحی بسته بندی مواد غذایی چگونه است؟
نمونه رنگبندی محصول

چه رنگی برای بسته بندی  محصولات انتخاب کنیم؟

وقتی رنگ آبی را می بینید، چه حسی به شما دست می دهد؟ آرامش؟ آیا با دیدن رنگ قرمز انرژی بیشتری می گیرید؟ هرگز قدرت رنگ را دست کم نگیرید زیرا رنگ یه ارتباط حسی قوی بین بسته بندی مواد غذایی با مشتریان می تواند ایجاد کند. استفاده از ترکیب رنگهای ساده، جسورانه یا غیر منتظره هر کدام می تواند باعث بروز احساسات مختلفی در بین کاربران شود. بنابراین رنگ نقش بسیار مهمی در بسته بندی مواد غذایی ایفا می کند.

چه فونتی برای بسته بندی محصول انتخاب کنیم؟

گاهی اوقات مهم نیست که شما چه چیزی می گویید بلکه مهم این است که چگونه آنرا بیان می کنید. استفاده از فونت و تایپوگرافی مناسب در طراحی بسته بندی مواد غذایی می تواند احساسات شما را به شکلی بسیار واقعی تر به مخاطبان منتقل کند. مانند رنگ ها استفاده از فونت ها نیز می تواند احساسات متفاوتی در بین مخاطبان ایجاد کند.

بازی با کلمات بهترین روش

محتوای درج شده روی بسته بندی محصولات شما باید یک وظیفه دوگانه داشته باشد. به این معنی که محتوای داخلی بسته بندی مواد غذایی را در خارج آن به خوبی توصیف کند. عطر و طعم محصول چیست؟ مزه آن چیست؟ مشتریان چه حسی نسبت به آن دارند؟

فقط محصول را توصیف نکنید. بلکه به مصرف کنندگان بگویید که این محصول چگونه می تواند سبب تسهیل شیوه زندگی آنها شود و مشکلات آنها را حل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *