ArabicEnglishPersian
Slide 01-min
Slide 02-min
Slide 03-min
previous arrow
next arrow

مقوای کرافت وکرافت هرآن چیزی که باید درباره آنها بدانید!

کرافت یعنی چه؟

مقوای کرافت

منشا این کلمه از زبان آلمانی است به معنای قدرت و مقاومت که نشان از استحکام بالای آن دارد. خمیری که برای ساخت  مورد استفاده قرار میگیرد، کاملا قابل بازیافت بوده که از همین رو، استفاده از این نوع که دوستدار محیط زیست میباشد، بسیار مورد استقبال عموم قرار گرفته است.

بسیاری از افراد به علت همین ویژگی یعنی قابل بازیافت بودن و عدم آسیب به طبیعت از آن بهره میبرند و همچنین کاغذ کرافت به علت ظاهر نوستالژیکی که دارد، محبوبیت زیادی را به خود اختصاص داده است.

مقوای کرافت

یکی از انواع مقوا ها بوده که از خمیر کاغذ تولید شده و با نام کاغذ گراف نیز شناخته میشود. کرافت دارای گرماژ های متعدد و مختلفی است که همین گرماژها (ضخامت) تعیین ماهیت کرافت میباشد. یعنی از گرماژهای پایین تا نهایت ۱۴۰ گرم کرافت ماهیت کاغذی و به تدریج از این عدد به بالا حالت مقوایی پیدا میکند.

خمیری که از فرآیند ساخت مقوا کرافت و بازیافت آن حاصل میشود، مقاومت بالایی داشته و دارای پلیمر بیشتری است. برای تولید کاغذ و مقوا کرافت میتوان از طیف گسترده تری از درختان خمیر کاغذ تهیه کرد.

 

باکس و جعبه ی پنجره دار کرافت مورد اسفاده برای ماگ

 

جعبه و بسته بندی کرافت پنجره دار مناسب برای انواع محصولات خصوصا بیرون بر فست فود و رستوران

کاغذ کرافت به دلیل ویژگی هایی که دارد، در موارد گوناگونی مورد استفاده قرار میگیرد که از جمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پک های انواع غذاهای رستورانی و بیرون بر
  • تولید پاکت سیمان
  • تولید کاغذهای الگویی خیاطی
  • ساخت انواع ساک های دستی
  • تولید انواع جعبه ها

 

گرماژ مقوا کرافت یعنی چه؟

تفاوت اصلی کرافت در گرماژ آن است. در واقع، جرم یک صفحه کاغذی به ابعاد یک متر مربع است. مقوا کرافت نهایتا تا گرماژ ۱۴۰ گرم به بازار عرضه میشود که هر چه میزان این گرماژ بیشتر باشد، استحکام و مقاومت آن نیز افزایش خواهد یافت.

ضخامت کاغذ کرافت بین ۳۰۰-۴۰ گرم متغییر است.

۱۴۰-۷۵ آن نیز برای ساخت انواع ساک های دستی، پک های غذای بیرون بر و غیره استفاده میشود. گرماژ بالا یعنی ۳۰۰-۱۵۰ گرم نیز در زمینه جعبه سازی کاربرد دارد.

 

بسته بندی از جنس کرافت برای آجیل و خشکبار به صورت خلاق همراه با طلق که بسیار جذاب است

 

قیمت مقوا کرافت

مانند سایر مقواهای دیگری که در صنعت چاپ و پک استفاده میشوند، دارای گرماژهای متفاوتی میباشند که با توجه به نوع و وزن محصول مورد استفاده قرار می گیرند.

محاسبه قیمت انواع پک ها تولید شده با توجه به المان هایی همانند: ابعاد، تیراژ، مدل جعبه، جنس و مقدار گرماژ، نوع چاپ و یا خدمات پس از چاپ همچون طلاکوبی، برجسته سازی حرف و غیره انجام میگیرد.

در صورت تمایل میتوانید با مراجعه حضوری یا تماس تلفنی از کارشناسان فروش استعلام بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =